fbpx
41699283_2228690044029251_6993125714958587576_n

Mydło Stacja - manufaktura kosmetyków naturalnych wypełnionych przede wszystkim pasją i sercem.

Firma założona przez Wiktorię – miłośniczkę tego co dobre, proste i naturalne. Pomysł na jej powstanie zrodził się na studiach zielarskich na Krakowskim Uniwersytecie Rolniczym, gdzie zdobywała podstawową wiedzę, a następnie samodzielnie ją poszerzając. Zakochując się podczas jednorazowych zajęć studenckich w tworzeniu mydła, w sercu wybrała drogę, którą chce kroczyć dalej przez życie. Tak właśnie po powrocie w rodzinne strony Beskidu Niskiego do realizacji marzenia dzieliło ją już niewiele, zwłaszcza, że w grę wchodziła ogromna determinacja i zapał. I tak w miejscu gdzie kiedyś mieściła się szopa powstała profesjonalna pracownia i biuro Mydło Stacji.

Jak mówi Pani Wiktoria: “Pasja to najlepszy pomysł na biznes”, bez niej nie udałoby się osiągnąć zamierzonego celu. Cel był jeden. Tworzenie kosmetyków, które będą spełniać oczekiwania ludzi szukających alternatywy dla wypełnionych niepotrzebnymi substancjami produktów pielęgnacyjnych do twarzy i ciała. Świat kosmetyczny XXI wieku ma dla nas szeroką ofertę substancji stworzonych sztucznie, dziwnych skomplikowanych nazw i substancji o wątpliwie dobroczynnym działaniu. Dlatego ideą przyświecającą założeniu marki był powrót do tego co stosowały polskie kobiety przed czasami zachodniego BUM i wzorowaniu się na europejskich rynkach dających piękne, ale tylko wizualnie, spełnienie marzeń o doskonałej pielęgnacji.

Sformułowanie “kosmetyki naturalne” zaczęło pojawiać się stosunkowo niedawno, kiedy sporo z nas zaczęło zwracać uwagę nie tylko na sposób odżywiania, szeroko pojętą ideologię dbania o planetę poprzez segregację śmieci, zmniejszenie zużycia wody czy wykorzystywanie energii odnawialnej ale także skórę, ciało, włosy. Wykorzystanie tego co jest w zasięgu ręki, tego co daje nam ziemia, lasy i naturalne środowisko było motorem napędowym by zamknąć w szklanych słoikach surowce nieprzetworzone, czyste nierafinowane oleje, substancje czynne wyekstrahowane z roślin. Cały czas dokształcając się w kierunku zastosowania danych surowców, sposobu dziania poszczególnych substancji w pracowni Mydło Stacji powstają kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji cer tzw. normalnych jak i tych bardzo wymagających. W swoim asortymencie manufaktura oferuje także kosmetyki do pielęgnacji ciała w większości bazujących na nawilżających i odżywczych olejach.

Asortyment firmy powiększa się regularnie o nowe pozycje, które często są podpowiedzią od klientów doceniających pracę tej małej rodzinnej manufaktury. Pierwszym produktem było mydło, które do dziś wskazywane jest przez załogę Mydło Stacji jako produkt podstawowy, najważniejszy i kompleksowy. Właścicielka, a zarazem główny pomysłodawca receptur stara się tworzyć kosmetyki, które nie będą tylko dla wąskiej grupy odbiorców, ale tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie i swoich bliskich. Dobroczynne właściwości każdego z surowców dokładnie opisane są przy wszystkich pozycjach widniejących w sklepie online. Załoga również stara się by kontakt między nią, a odbiorcami był sprawny i szybki – traktują swoich klientów jak dobrych znajomych, z którymi rozmawiają, doradzają, widują się na kosmetycznych targach pytając o opinię i traktując ich jak członków zespołu ponieważ jak mówią “(…)nie robimy nic taśmowo, nie pracują za nas maszyny – tworzymy kosmetyki i podchodzimy do ludzi tak, jak sami chcielibyśmy by podchodzono do nas, z sercem “.

Stworzenie kosmetyku zaczyna się najpierw w głowie, w której powstaje główny zarys. W następnej kolejności jest szczegółowe opracowanie doboru składników, proporcji i praca w “strefie białej”, czyli produkcyjnej gdzie każdy produkt przechodzi niejednokrotnie szereg zmian, prób. Po zaakceptowaniu formy przez zespół próbka trafia do zewnętrznego laboratorium przechodząc specjalistyczną diagnostykę spełniających wszystkie założenia by mógł być wprowadzony na rynek. Każda nowość to wielkie wyzwanie, niecierpliwe czekanie na opinie i wielka radość kiedy przyjmie się na rynku kosmetycznych spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Mydło Stacja wyznaje zasadę równowagi między życiem prywatnym, a zawodowym. Stara się nie uczestniczyć w tzw. wyścigu szczurów wierząc, że to co dobre obroni się samo.

Zapraszamy na stronę www (https://mydlostacja.pl) oraz na profil Facebook (https://www.facebook.com/mydlostacja/).

Udostępnij
Polub nas na Facebooku!
Obserwuj nas na Instagramie!