fbpx
photo_2020-07-09_10-26-34

Regularnie używasz detergentów? To tak, jakbyś palił po 20 papierosów dziennie!

Jeśli od lat niemal każdego dnia stosujemy środki do czyszczenia pomieszczeń, to nasze płuca narażone są na wdychanie takiej ilości szkodliwych substancji, jak po wypaleniu 20 papierosów dziennie. Norwescy naukowcy ogłosili, jaki wpływ ma długoterminowe stosowanie chemii gospodarczej na nasze zdrowie.

Chemikalia w detergentach uszkadzają płuca tak samo papierosy! Podobno od brudu jeszcze nikt nie umarł… A od czystości? Wyniki badań prowadzonych przez specjalistów z Uniwersytetu w Bergen nie są pocieszające dla tych, którzy dbają o porządek i używają w tym celu powszechnie znanych preparatów w formie płynów, proszków i aerozoli. Dlaczego? Na łamach „American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine” przedstawiono wyniki badań długoterminowego wpływu chemii domowej na nasze zdrowie. Norwescy naukowcy przeanalizowali, w jaki sposób preparaty te oddziałują na nas podczas regularnego stosowania przez około 20 lat.

Okazało się, że na częstym stosowaniu detergentów najbardziej cierpią nasze płuca. Zdaniem badaczy efekty są podobne do tych, które pojawiają się u osób wypalających po około 20 papierosów dziennie. Ponadto, u osób, które zawodowo zajmują się sprzątaniem, a co za tym idzie, mają częstszy kontakt ze środkami czystości, zachorowalność na astmę była znacznie częstsza. Ryzyko zachorowania jest u nich większe aż o 43 procent.

Lepsza ścierka i woda niż przesycone chemicznymi dodatkami detergenty?
Prof. Oistein Scanes, jeden z głównych autorów badania, uważa, że nowoczesna chemia gospodarcza może być z powodzeniem zastąpiona przez tradycyjne metody pozbywania się brudu. Wilgotna ścierka i woda może okazać się dużo bardziej skuteczna w utrzymaniu domowego porządku niż pełne niepotrzebnych dodatków detergenty. Czy wiesz, że możesz posprzątać swój dom bez użycia zbędnej chemii w 100% naturalnie i ekologicznie? Jesteś osobą świadomą, chcesz dbać o swoje zdrowie i środowisko , a przy tym oszczędzać czas i pieniądze? A może masz dzieci i to na ich zdrowiu najbardziej Ci zależy? Warto się nad tym zastanowić i podjąć właściwe kroki ku temu, tym bardziej, że są co do tego ogromne możliwości.

Od dziś możesz posprzątać swój dom za pomocą jedynie wody i specjalnej ściereczki. Chcesz poznać produkty, które pomogły mi i milionom osób na świecie zadbać o lepszą jakość życia dla siebie i kolejnych
pokoleń? Zapraszam do kontaktu!

Autor: Ula Niedbała

tel. 691-685-689
Facebook: greenway_ekoshop_pl
Instagramie: ekoshop_greenway_pl

Udostępnij
Polub nas na Facebooku!
Obserwuj nas na Instagramie!